Як пройти відео верифікацію в Монобанку

замовлення

Обновлено: 23 Квітня, 2024

Відеоідентифікація — це коли працівник банку розмовляє з клієнтом через камеру, щоб перевірити особисту інформацію.

Зробити її повинні лише ті користувачі, які отримають ось таке повідомлення в застосунку: «Авторизація буде доступна лише після відеоверифікації».

Знадобиться смартфон з якісною камерою і динаміком — вас має бути добре видно і чути. Переконайтесь що інтернет працює швидко і без перебоїв — краще підключитись до Wi-Fi. Підготуйте документи — паспорт або ID-картку, а також ідентифікаційний номер.

Розмова має проходити між двома людьми — клієнтом і оператором. Третім особам заборонено спостерігати за процесом, навіть якщо вони є працівниками банку, друзями або родичами.

Моно зобовязується не передавати особисті дані клієнта іншим компаніям або особам — зберігається конфіденційність і банківська таємниця.

помилка Авторизації в Моно
Щоб зняти обмеження з рахунку, потрібно подзвонити в банк

Коли це потрібно

Після зміни персональних даних. Якщо ви вказали іншу інформацію, наприклад номер телефону, паспорт, адресу проживання або прізвище, то банк перевірить, що доступ до рахунку має справжній клієнт, а не шахрай.

Після замовлення пластика поштою. У користувачів є можливість оформити доставку по Україні і за кордон. Але після активації інколи потрібно пройти ідентифікацію — зробити фотографію з паспортом у руках. Якщо отримати картку в точці видачі, то вас перевірить працівник банку, тому додаткове підтвердження в застосунку не знадобиться.

Щоб ідентифікувати дитину. Як тільки дитина досягне 14-річного віку і отримає паспорт, то потрібно завантажити документи в застосунок протягом 6-ти місяців і зв’язатись з працівником банку у відео режимі. Якщо цього не зробити, то  рахунок заблокують.

При відкритті ФОП бо НПД. Якщо клієнт оформлює один із рахунків і він ідентифікований за спрощеним методом, то потрібно пройти відео перевірку.

Як зробити верифікацію

Через відеодзвінок

Під час спілкування з оператором вам можливо доведеться зробити селфі-фото з паспортом або карткою. А ще працівник буде запитувати персональну інформацію, наприклад номер ІПН, дату народження, адресу реєстрації, електронну пошту і телефон.

  • Відкрийте додаток Моно і перейдіть в розділ «Накопичення».
  • Натисніть — «Провести відеодзвінок».
  • Надайте доступ до камери та мікрофону оператору підтримки.
  • Дозвольте програмі записувати аудіо.
  • Якщо буде вільний працівник, то він підключиться за 1-2 хвилини. Але в період ажіотажу потрібно почекати 15-20 хв.
  • Переконайтесь, що ваше обличчя добре видно в камері — можна підійти ближче до освітлення.
  • Після завершення вам надішлють повідомлення з паролем — його потрібно ввести в додатку.
Відеоверифікація Монобанк
Розмовляти можна за допомогою смартфону, потрібно лише включити камеру і мікрофон

Через Дію

Дія — це додаток, де зберігаються документи громадян України, наприклад паспорт, водійські права, ідентифікаційний код і адреса прописки.

Якщо у вас немає «Дії», то потрібно завантажити програму з Google Play або App Store і авторизуватись в ній через технологію BankID або NFС. За допомогою банків підтвердити особу можна швидше, оскільки вам достатньо натиснути декілька кнопок і документи підтягнуться самі. Якщо виберете спосіб NFС, то треба буде все фотографувати самому.

Ось як пройти верифікацію:

  1. Відкрийте додаток Моно, перейдіть в розділ «Накопичення» і виберіть «Дію».
  2. Підтвердіть передачу документів, це займе до 2-х хвилин.
  3. В той же день зробіть селфі-фото.
підтвердження особи через Дію
Потрібну надати документи і зробити фотографію свого обличчя

 Відповіді на запитання

 Чи можна відмовитись?

Нажаль ні, процедура є обов’язковою — це постанова НБУ № 65 від 19.05.2020 про здійснення банками фінансового моніторингу. Якщо не пройти, то Моно припинить обслуговувати ваші рахунки.

Як вирішити помилку — «Включіть світло»?

Якщо не вдається пройти перевірку, то можна змінити приміщення або вийти на вулицю. Можливо проблема в смартфоні — попробуйте з іншого пристрою.

Чи можна замінити відеоідентифікацію очною верифікацією?

Так, це дозволено зробити в точках видачі, які є у вашому або сусідньому населеному пункті. З собою потрібно взяти паспорт, карту і фінансовий номер. Працівник зробить потрібні фотографії.

Микола Вачевський — фінансист, клієнт Монобанку. Всі статті автора є інформативного характеру. Ми не даємо юридичних порад і рекомендацій. Перш ніж прийняти рішення, яке може вплинути на ваш бюджет, зверніться, будь-ласка, до консультанта або адвоката з фінансових питань.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: