Як відмінити платіж в Монобанку

замовлення

Обновлено: 20 Березня, 2024

Клієнти Моно кожен день здійснюють велику кількість транзакцій — купують товари та замовляють послуги, роблять перекази на картку і поповнюють рахунки. Інколи помиляються і відправляють капітал не за призначенням. Ми вияснили, чи можна скасувати банківську операцію.

Коли це потрібно

  • Клієнт ввів неправильний номер картки, наприклад помилився однією цифрою і переказ отримав інший користувач.
  • Відправка на незареєстровану картку. Гроші спишуться з вашого рахунку, але їх ніхто не отримає.
  • Гроші викрали шахраї. Злодії придумують різні схеми, як виманити чуже майно, наприклад продають неіснуючі товари, пропонують миттєве збагачення, створюють підроблені фішингові сайти або влаштовують афери з благодійністю. Часто клієнт розуміє що його обманули лише після здійснення переказу.
  • Скасовано угоду, після внесення авансового платежу. Наприклад клієнт відправив кошти за послугу, яка не була надана, а постачальник повертати їх відмовився.
  • Технічний збій банку. Гроші можуть не надійти через помилку мобільного застосунку або банкомату, хоча реквізити правельні.

 Як відмінити переказ коштів

Після відправки грошей у вас буде до 10 секунд для того, щоб їх відкликати. Це можна зробити самому в додатку, просто натисніть кнопку «Скасувати платіж».

Операції в Монобанку проходять не миттєво, а протягом 5-10 секунд. Якщо транзакція в обробці, то її ще можна відмінити. Як тільки гроші надійдуть до адресата, кнопка скасування пропаде і ви вже самостійно нічого зробити не зможе.

скасування платежу протягом 10 секунд
Відмінити платіж можна в перші секунди після відправки

Як надіслати заявку в банк

Потрібно звернутись на гарячу лінію Монобанку і описати ситуацію, яка склалась. А ще надайте банку деталі операції, наприклад номер картки отримувача або квитанцію оплати.

Можливо у вас є додаткові дані — скриншот технічного збою додатку, переписка з шахраєм, копії договорів або ініціали отримувача. Всі докази збережіть — вони можуть пригодитись.

Ми написали про родича, який ніби помилився номером картки — пообіцяли допомогти. Але звернутись по допомогу потерпілий повинен сам.

підтримка Моно
Банк може допомогти клієнту скасувати платіж, але це не завжди виходить

Чи поверне банк гроші

Якщо стався технічний збій додатку або переказ здійснено на незареєстровану картку, то кошти вам повернуть.

Якщо кошти надіслано іншому користувачеві, то Монобанк звернеться до нього з проханням повернути платіж. Капітал віддадуть лише після його згоди.

Але отримувач може відмовити або проігнорує повідомлення. У такому випадку вам нічим допомогти не зможуть, оскільки у банка немає права без рішення суду конфіскувати майно. Це стосується і випадків, якщо гроші незаконно викрали шахраї, або вам не надали послугу.

Що робити, якщо Монобанк не допоміг

Працівник служби підтримки рекомендує звернутись до цивільного суду України. На підставі статті 1212 особа зобов’язана повернути майно, яке вона безпідставно набула і зберегла у себе. Цей закон працює, навіть якщо потерпілий сам випадково зробив так, що майном заволодів одержувач.

Але будь-який судовий процес потребує часу і грошей. В цьому є сенс, якщо клієнт втратив велику суму.

Подати позов можна на сайті «Судової влади України» або в своєму місці.

повернення грошей через суд
Якщо клієнта обманули або безпідставно присвоїли його майно, то він може звернутись до суду

Відповіді на питання

Я перевів кошти з Моно в інший банк України — ПриватБанк, Ощадбанк або ПУМБ. Як їх забрати?

Зверніться в службу підтримки Монобанку і опишіть всі деталі. Працівники попробують знайти отримувача. Гроші вам вернуть лише після його згоди.

Я відправив кошти на картку, яка знаходиться під арештом? Чи можна відмінити операцію?

В період військового стану громадянам дозволено користуватись грошима, навіть, якщо рахунок арештовано, але витрачати в місяць можна до двох мінімальних зарплат, тобто 13 400 ₴. Це постанова НБУ № 3048-IX від 6 травня 2023 року.

Я оплатив за товар в інтернет-магазині, а його не прислали? Чи є спосіб вернути аванс?

Так, якщо продавець погодиться на це або після відповідного рішення суду.

Микола Вачевський — фінансист, клієнт Монобанку. Всі статті автора є інформативного характеру. Ми не даємо юридичних порад і рекомендацій. Перш ніж прийняти рішення, яке може вплинути на ваш бюджет, зверніться, будь-ласка, до консультанта або адвоката з фінансових питань.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: