Розстрочка від Монобанку: умови, збільшення ліміту і оформлення заявки

замовлення

Обновлено: 31 Травня, 2024

Процес покупки товару, при якому клієнт переводить гроші з банку в магазин частинами, називається розстрочкою. За таку послугу покупець платить комісію, в Монобанку вона дорівнює 1,9% від суми. 

У вас зламався телефон і терміново потрібно купити новий. Грошей немає, але вам на роботі виплачують зарплату. В такому випадку ви можете придбати його в розстрочку і сплачувати частинами. Перевага в тому, що ви отримаєте телефон зразу після оформлення заявки, а віддати кошти зможете пізніше. Недолік — банк стягне комісію.

Наприклад ви бажаєте придбати телефон за 10 000 ₴ в розстрочку на 6 місяців. В такому випадку вам потрібно кожного місяця платити по 1 856 ₴. Через пів року ви погасите кредит в Монобанку і товар буде ваш. Загальна вартість боргу — 11 140 ₴. З цієї суми 1140 ₴ — це комісія банку (1,9 %).

Купити товар можна в будь-якому інтернет-магазині світу — «Аліекспрес», «Амазон», «Ебей», «Волмарт» и «Зара». Або ви можете піти в звичайні магазини, які є в вашому місті.

Мінімальна сума 1000 ₴
Максимальна сума 100 000 ₴
Мінімальний термін3 місяці
Максимальний термін24 місяці
Вартість (кожен місяць)1,9 % від суми покупки

Як порахувати відсотки

На офіційному сайті ви можете за допомогою калькулятора порахувати щомісячний платіж, дату внесення першого платежу, загальну вартість кредиту і річну процентну ставку. 

 • Сума — вкажіть ціну товару, який будете купляти. За умовами, ціна повинна бути в межах від 1000 до 100 000 ₴. 
 • Дата —  вкажіть дату, коли готові оформити послугу. Перший платіж потрібно внести через місяць. 
 • Кількість платежів — ви можете вибрати від 3 до 24 платежів і відповідно термін розстрочки від 3 до 24 місяців. Чим більше платежів виберете, тим більше комісії заплатите банку. Наприклад, якщо купити телефон за 10 000 ₴ і вибрати термін — 3 місяці, то ви переплатите тільки 570 ₴. Але якщо вибрати термін 24 місяці, то переплатите — 4560 ₴.    

Ви можете погасити розстрочку достроково, але проценти візьмуть за весь термін. Наприклад, ви вибрали період 24 місяці і калькулятор порахував комісію — 4560 ₴. Навіть якщо ви погасите кредит за 3 місяці, банк все рівно стягне 4560 ₴. Важливо на самому початку вказувати правильний термін розстрочки. Потім його змінити неможливо.

калькулятор розстрочки
Порівняння витрат за покупку одного товару, ціною 10 000 ₴, на терміни 3 і 24 місяці. Різниця переплати — 3990 ₴. Вибирайте менше платежів, щоб зекономити на комісії

Як збільшити ліміт розстрочки

Відкрийте додаток Монобанку, натисніть на картку і виберіть «налаштування кредитних лімітів» — «підвищити ліміт». Вкажіть суму та натисніть «далі». На протязі декількох хвилин банк розгляне заявку і підтвердить її або відхилить. Подати повторний запит ви зможете не раніше, ніж через місяць.

Банк розраховує ліміт кожному клієнту індивідуально. Сума може бути в межах від 0 до 100 000 ₴. Якщо вам встановили ліміт 0 ₴ і відхили заявку щодо підвищення, то подайте новий запит через місяць. Ось що потрібно зробити, щоб збільшити шанси на успіх:

 • Покращуйте кредитну історію — погасіть борги в інших банках або мікрофінансових організаціях, якщо вони є. 
 • Вчасно сплачуйте комунальні послуги та інші платежі.
 • Купуйте товари в магазинах-партнерах Монобанку за допомогою карти.
 • Відкрийте депозит, щоб накопичувати кошти. 
 • Поповніть карту будь-яким способом, наприклад готівкою.
підвищення ліміту розстрочки
Вкажіть суму, натисніть «далі» і очікуйте результат на протязі декількох хвилин

Юридичні нюанси

 • Скористатись розстрочкою можна тільки в тому випадку, якщо в клієнта встановлений кредитний ліміт на основній картці банку. 
 • Якщо банк дав згоду на кредит, то клієнт повинен здійснити покупку в цей день до 23 год. 59 хв.
 • Для погашення заборгованості, у клієнта на основному рахунку, перед датою оплати, повинна бути сума щомісячного платежу. 
 • Банк має право списувати з рахунку клієнта щомісяця кошти для погашення заборгованості. Якщо власних коштів немає, то спишуть кредитні. 
 • Якщо клієнт не сплачує заборгованість на протязі 90 днів, то банк має право розірвати договір і прийняти міри для погашення кредиту. А ще банк може в односторонньому порядку зменшити розмір комісії, за надання послуг. Клієнту направлять повідомлення в мобільний додаток, про розірвання кредитного договору. 
 • Банк раз на місяць безкоштовно відправляє клієнту повідомлення про загальну суму заборгованості і коли наступна дата оплати. 
 • Клієнт має право припинити кредитний договір, для цього потрібно подати заяву у мобільному додатку і перерахувати на протязі 7 календарних днів, з моменту подачі заяви, суму заборгованості на рахунок.

Як оформити заявку

Розстрочка після покупки — підійде в тому випадку, якщо у вас немає грошей. Після оформлення заявки кошти повернуться вам на карту. 

 1. В меню мобільного додатку виберіть — «‎кредити».
 2. Перевірте ліміт — він повинен бути не менший, ніж сума товару. Натисніть — «‎розстрочка».
 3. Виберіть пункт — «‎купівля в розстрочку».
 4. Вкажіть суму — у вас буде можливість її змінити. Натисніть «далі».
 5. Виберіть період від 3 до 24 місяців. Ознайомтесь з сумою щомісячного платежу та натисніть «продовжити».
 6. Ви зробили замовлення, тепер витрата на суму більше 1000 ₴ буде оформлена в розстрочку, а гроші вам повернуть на карту. Перший платіж спишеться через місяць. 
 7. Якщо ви не погоджуєтесь з умовами, то заявку можна змінити або скасувати. 

Розстрочка з виписки — оформіть, якщо у вас є гроші, щоб купити товар, але ви хочете платити кожен місяць частинами. 

 1. В меню мобільного додатку виберіть — «‎кредити».
 2. Натисніть — «‎купівля в розстрочку» і на наступній сторінці — «розстрочка з виписки».
 3. Виберіть покупку у виписці на суму не менше ніж 1000 ₴.
 4. Натисніть «перевести в розстрочку».
 5. Виберіть термін від 3 до 24 місяців. 
 6. Магазин отримає всю суму, а з вашої карти перший платіж спишуть через місяць.

Порівняння умов з іншими банками України

БанкВартість (% в місяць)Сума (₴)Термін (в місяцях)
Monobank1,9 від 1000 до 100 000від 3 до 24
ПриватБанк1,9від 300 до 300 000від 1 до 24
Sense Bank2,9від 500 до 200 000від 18 до 24
А-Банк2,9від 1000 до 100 000від 3 до 24

Якщо ви купуєте товари в магазинах-партнерах Монобанку, то платити комісію 1,9% за розстрочку не потрібно. Партнерами є такі компанії, як «Розетка», «Цитрус», «Фокстрот» і «Алло». Щоб скористатись акцією, перейдіть на сайт магазину і виберіть товар зі знаком чорної лапи кота. Натисніть кнопку «Купити» і виберіть тип — «Покупка частинами monobank». Після цього відкрийте додаток Монобанку і підтвердіть покупку. З вашої картки спишуть суму одного місячного платежу.

Микола Вачевський — фінансист, клієнт Монобанку. Всі статті автора є інформативного характеру. Ми не даємо юридичних порад і рекомендацій. Перш ніж прийняти рішення, яке може вплинути на ваш бюджет, зверніться будь-ласка до консультанта або адвоката з фінансових питань.