Обновлено: 1 Листопада, 2024
Штраф за порушення правил дорожнього руху України можна погасити самостійно через мобільні застосунки Монобанку, Приват24 і Дії. Комісію не стягують ніде. В усіх трьох додатках є можливість відправити квитанцію на електронну пошту і при потребі роздрукувати.
Якщо оплатити протягом 10-ти днів, з моменту винесення постанови, то водій отримає знижку 50%, згідно ст. 300 КУпАП. Скидка діє тільки на ті порушення, які зафіксовані у автоматичному режимі через фото або відео-зйомку, наприклад за перевищення швидкості, а також зупинку, стоянку чи паркування у забороненому місці. Якщо протокол виписав працівник поліції, то скидки не буде.
Дозволено оскаржити постанову ПДР у суді протягом 10-ти днів. Якщо цей термін пропустити з поважних причин, то його можуть продовжити після написання відповідної заяви водієм (ст. 289 КУпАП).
Ось 3 варіанти оплати штрафу ПДР.
Через Монобанк
- У додатку відкрийте розділ «Інші платежі».
- Виберіть категорію «Штрафи ПДР» — «Сплатити штраф».
- Уведіть серію та номер постанови.
- Уведіть номерний знак ТЗ.
- Виберіть картку і переведіть гроші.
А ще у Монобанку можна додати транспортні засоби для відстежування штрафів. Вам будуть приходити повідомлення про порушення у застосунок. Для цього натисніть «Налаштувати моніторинг» і введіть номер ТЗ.
Через Приват24
- У додатку відкрийте розділ «Сервіси».
- Виберіть категорію «Авто» — «Штрафи і порушення».
- Вкажіть місто і виберіть тип санкцій, наприклад за порушення ПДР або за паркування.
- Борг можна знайти за номером ІПН, за постановою або авто. Для пошуку знадобиться номерний знак транспортного засобу, серія і номер техпаспорту або серія і номер постанови.
- Якщо штрафів декілька, то оберіть той, який бажаєте оплатити.
- Виберіть картку і переведіть кошти.
Через Дію
Щоб відслідковувати і оплачувати борги, у додатку має бути посвідчення водія і техпаспорт. Якщо документи не підтягнулись автоматично, то додайте їх вручну.
- У застосунку відкрийте розділ «Сервіси».
- Виберіть пункт «Водієві» — «Штрафи ПДР».
- Натисніть на постанову і оплатіть карткою або за допомогою гаманців Google Pay і Apple Pay.
Що буде, якщо не сплатити борг
Його потрібно погасити протягом 15-ти днів з моменту вручення постанови. А у випадку оскарження, через 15 днів з дня залишення скарги без задоволення. У разі несплати, постанову відправлять до органів державної виконавчої служби (ст. 307 і 308 КУпАП).
Ось що загрожує водію:
- Подвійний розмір боргу.
- Оплата послуг виконавчої служби ≈ 10% від суми.
- Блокування банківських карток.
- Арешт рухомого і нерухомого майна, наприклад автомобіля або квартири.
- Примусове стягнення грошей із зарплати, пенсії или стипендії.