Що краще Монобанк чи Приватбанк

Обновлено: 9 Серпня, 2024

Приват — державний банк України, що заснований у 1992 році. Його послугами користується 19 млн. клієнтів. Банкомати, термінали і відділення розміщені по всій країні.

Моно — приватний банк заснований у 2017 році і працює за ліцензією АТ «Універсал Банк». Послугами Моно користується 8.5 млн. клієнтів. У банка немає своїх відділень, тільки точки видачі карт.

Розберемо їх детально. 

Оформлення картки

Щоб відкрити картку у відділенні Приватбанку, потрібен паспорт громадянина України, ідентифікаційний код і телефон. Процедура займає до 30 хвилин. Але інколи пластика може не бути у наявності і вам відмовлять.

А ще замовити доставку можна на сайті «Приват24». Для цього у розділі «Сервіси» — «Картки» оберіть пластик. Потім вкажіть платіжну систему Visa, MasterCard чи Union Pay і виберіть тип картки — кредитна чи дебетова. Погодитесь з умовами договору і впишіть адресу відділення Нової пошти. Пластик доставлять безкоштовно.

Щоб отримати картку Монобанку потрібен смартфон з операційною системою Android від 6.0 або iOS від 13.0 для установки програми. А ще необхідно завантажити документи — паспорт громадянина України і ідентифікаційний код, вказати адресу реєстрації і фінансовий номер. 

Пластик можна отримати в Україні безкоштовно у точках видачі або замовити поштою. За кордон також відправляють — ціна залежить від країни та поштової служби.

як одержати картку
У двох банках можна самостійно і безкоштовно оформити картку

Кредити

У Моно можна підвищити кредитний ліміт у застосунку. Максимальна сума — 500 000 ₴. Безпроцентний період — 62 дні. Базова процентна ставка — 3.1% в місяць. Цільових кредитів на автомобіль або житло немає. Кредитні канікули не передбачені, але у період військового стану скасували пеню і штрафні санкції.

У ПриватБанку збільшити кредитний ліміт можна на сайті Privat24 і у відділенні. Дозволено отримати кредит на картку до 200 000 ₴. Базова процентна ставка — 3.5% в місяць. Пільговий період — 55 днів. А є ще цільові кредити на авто з пробігом, нове авто або житло. Для військовослужбовців і мобілізованих передбачені кредитні канікули, їм скасовують штрафні санкції, пеню і базові проценти.

кредити
У Моно більший пільговий період і менша процентна ставка

Депозити

У Монобанку мінімальна сума депозиту — 1000 ₴, 100 $ і 100 €. Для гривні є 2 варіанта інвестицій — з правом дострокового розірвання і без нього. Валюту передчасно забрати неможливо. Процентна ставка для терміну 12 місяців — 15% у гривні, 2.1% у доларах і 1.6% у євро.

У Приваті мінімальна сума інвестицій — 2 ₴, 2 $ і 2 €. Можна зробити вклад з правом дострокового розірвання і без нього для гривні, долара та євро. Процентна ставка для терміну 12 місяців — 11% у гривні, 0.01% у доларах і 0.01% у євро.

В обох банках депозити застраховані Фондом гарантування вкладів — можна повернути до 200 000 ₴ у разі ліквідації банків.

Депозити Моно і Приват
У Моно на депозитному вкладі ви заробите більше

Кешбек

У Монобанку є 2 варіанта кешбеку — по категоріям та від партнерів. Він оновлюється 1 числа кожного місяця. Максимальна сума — 500 ₴. Мінімалка для виводу на картку — 100 ₴.

Потрібно один раз на місяць вибрати 2 категорії, за якими ви хочете отримувати бонуси, наприклад «Продукти», «Одяг» або АЗС. Можна повернути до 20% від витрат.

А ще у Моно є бонуси від партнерів — це коли гроші повертають компанії, такі як «Алло», «Глово» або WOG. Дозволено вибрати всі магазини.

Кешбек від ПриватБанку знаходиться у розділі «Сервіси» — «Привіт», але пропозицій менше. Можна активувати лише 2 категорії і 2 компанії. Повертають від 1 до 3%. На картку дозволено вивести від 1 ₴.

кешбек у монобанку
У Монобанку близько 15-ти партнерських компаній і 2 категорії на вибір

кешбек у Приватбанку
У Приваті тільки 2 партнери і 2 категорії

Розстрочка і Оплата частинами

В обох банках є «Оплата частинами», яка дозволяє купувати товари у кредит без переплати. Доступно більше 5000 магазинів-партнерів, серед яких є «Розетка», «Епіцентр», «Фокстрот» і «Самсунг».

А ще є Розстрочка — це покупка товарів у сторонніх магазинах, які не є партнерами, наприклад «Аліекспрес» або «Амазон». За послугу потрібно сплачувати 1.9% на місяць в обох банках.

Вам повинні підвищити ліміт на розстрочку, без нього скористатись акцією неможливо. У Монобанку максимальна сума — 500 000 ₴, а у Приваті — 300 000 ₴.

оплата частинами
У двох банках є багато партнерських магазинів, де можна оформити безпроцентну розстрочку

Поповнення картки

У Моно і Привата є достатньо варіантів, щоб покласти гроші на картку, наприклад через термінали і банкомати, готівкою на касі відділення, з карток інших банків, через системи міжнародних переказів із-за кордону (Swift, Sepa або Western Union) та через онлайн-сервіси (Payoneer, TransferGo і Wise).

У Монобанку немає власних відділень і терміналів, як у Привата, але можна скористатись послугами партнерів. Доступно 4 банка — «Універсал Банк», «А-Банк», «Акодрдбанк» і «Укргазбанк», а також 2 термінала — City24 і EasyPay, вони розміщені по цілій Україні.

Комісія за поповнення картки Моно відсутня, а в ПриватБанку вона становить від 0.5% до 1%.  

поповнення картки
У двох банків є достатньо варіантів, щоб поповнити картку, але у Приваті за таку послугу стягують комісію, а у Моно ні

Зняття готівки

Зняти гроші з Монобанку можна у відділенні партнерів — «Універсал Банк», «А-Банк», «Акордбанк» і «Укргазбанк», але для цього потрібно оформити там картку або рахунок. Валюту треба попередньо замовляти через службу підтримки. Комісія за зняття — 0.9% від суми. Депозити видають безкоштовно.

Монобанк не стягує комісію за переказ на картку іншого українського банку. Тому ви можете відправити гроші в ПУМБ або «Ізі банк» і зняти їх в терміналі без комісії.

Вивести кошти з картки Приватбанку можна у банкоматах і відділеннях. По карті «Для виплат» комісію не стягують, якщо отримувати зарплату, соціальну допомогу, депозит, пенсію або при розрахунку в магазинах. По карті «Універсальна» комісія у банкоматах становить 1% від суми. Валюту можна безкоштовно забрати на касі у відділенні, але для цього її треба попередньо замовити.

зняття готівки
Готівку знімати зручніше у Приваті, тому що є власні відділення, банкомати і нижча комісія

Оплата комуналки

В обох банках можна приєднати адресу квартири і оплачувати за всі комунальні послуги — газ, світло, воду, ОСББ та сміття. А ще дозволено розраховуватись за інтернет і поповнювати мобільний будь-якого оператора. 

Різниця лише в тому, що у Монобанку за такі операції комісію не стягують, а у Приваті ви заплатите від 1 ₴ до 3 ₴ за кожну квитанцію.

оплата комуналки
У двох банках можна оплатити комунальні послуги, але Приват стягує комісію, а Моно ні

Служба підтримки

У Монобанку є людяна служба турботи без роботів і автовідповідачів. Консультують у соціальних месенджерах, їх є три на вибір — «Вайбер», «Фейсбук» і «Телеграм». А ще можна подзвонити на гарячу лінію, по Україні дзвінки безкоштовні, а із-за кордону платні. Відповідають всюди швидко, але в період ажіотажу доведеться почекати 5-10 хв.

У ПриватБанку є чат підтримки на сайті Privat24, але там консультує робот заздалегідь підготовленими фразами. Є ще гаряча лінія — по Україні безкоштовна, а із-за кордону платна. Трубку не піднімають, але через 3 хвилини передзвонює робот. У процесі розмови буде можливість зв’язатись з реальним працівником.

служба підтримки
У Моно людяна служба підтримки, а у Приваті відповідають роботи

Партнерська програма

У Монобанку якщо особа оформить чорну картку за вашим посиланням, то ви обоє отримаєте по 50 ₴. З цієї суми віднімуть податок — 19.5%, тому чистий дохід буде — 40.25 ₴. В місяць можна приєднувати необмежену кількість осіб. А для ФОПів є інші умови — платять по 150 ₴ вам і другу.

У ПриватБанку раніше була агентська програма, нараховували кошти по різним напрямкам — залучення агентів, встановлення програми Apple Pay, відкриття рахунків і нових карток. Але 15 квітня 2024 року її закрили назавжди.

реферальна програма Моно
У Монобанку можна заробляти без вкладень, а в Приваті ні

Микола Вачевський — клієнт Монобанку з 2021 року. Всі мої матеріали написані в інформаційних цілях. Кожен відповідає сам за свої гроші. Перш ніж прийняти рішення щодо оформлення кредиту, розстрочки або нової картки, проконсультуйтесь з адвокатом у сфері фінансів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: