Чи можна зайти в Монобанк з ноутбука або персонального комп’ютера

замовлення

Обновлено: 20 Березня, 2024

Деколи потрібно ввійти в особистий кабінет банку з комп’ютера, наприклад якщо загубився або зламався смарфон. А ще на ПК більший екран і краще видно інформацію.

Але Монобанк працює тільки на мобільних пристроях, можна встановити додаток з Google Play для Андроїд і з App Store для iPhone. Офіційної версії для комп’ютерів немає і це є недолік Моно. В інших банках веб-версія є, наприклад Приват24 або Ощад 24/7.

Існують неофіційні програми, за допомогою яких можна попробувати завантажити додатки мобільних пристроїв на ноутбук. Це так звані емулятори для Віндовс, наприклад BlueStacks, Nox App Player або MEmu. Вони позволяють встановити операційну систему Андроїд на комп’ютер, а після цього додатки з «Плей Маркету».

Софт більше використовують для ігор — встановлюють гру на комп’ютер, яка призначена для смартфона. Але оскільки через програму доступний вхід в «Плей Маркет», то можна завантажити і додаток банку.  

Ми завантажили декілька таких емуляторів на ноутбук, щоб протестувати їх роботу. Ось, що з цього вийшло:

Не приходить СМС від банку

Щоб перейти в особистий кабінет Моно, потрібно підтвердити свій номер телефону. Для цього на мобільний повинна прийти смс з одноразовим паролем, який потрібно ввести в емуляторі.

А ще підтвердити номер можна за допомогою дзвінка від банку. Код із дзвінка також потрібно ввести в програмі.

Але одноразовий пароль не приходить, а банк на телефон не дзвонить. Така проблема виникла в двох емуляторах — BlueStacks і MEmu.    

Працівник Моно пояснив, що входи з неофіційного софта були обмежені, щоб забезпечити конфіденційність персональних даних.

підтвердження телефону в емуляторі
Щоб ввійти в додаток Монобанку, потрібно підтвердити номер телефону за допомогою sms. Але повідомлення не приходить, тому відкрити особистий кабінет банку неможливо
не приходить повідомлення на емулятори
Банк обмежив всі входи зі сторонніх програм

Вас можуть обікрасти

Якщо зайти в кабінет Монобанку через неофіційний софт, то ваші персональні дані, наприклад паролі, номера банківських карт, скани документів можуть бути передані третім особам.

Все це може мати негативні наслідки для ваших фінансів. Наприклад, злочинці можуть зняти гроші або скористатись кредитним лімітом. Останній варіант є набагато гірший, адже клієнт може і не знати, що на його ім’я оформили кредит. А коли дізнається, сума може набігти дуже велика.

Ось що говорить працівник банку про використання неофіційного софта:

Добрий день! Чи можна ввійти в Моно з комп’ютера, наприклад за допомогою програм-емуляторів?

Вітаю! Мене звати Катерина.

Наш застосунок розрахований лише для мобільних користувачів, використання емуляторів не передбачено нашими розробниками. Це сторонні версії, тому ми рекомендуємо ними не користуватись, та не вводити на таких сайтах дані карток, аби не ризикувати конфіденційністю ваших даних і безпекою рахунку.

відповідь банку про вхід з комп’ютера
Банк не рекомендує користуватись незнайомим софтом, оскільки це є небезпечно для фінансового рахунку і особистих даних

Можна заразити ПК вірусами

Ми пробували завантажити емулятори, але установочні файли були пошкоджені загрозами — про це сповістив антивірус.

Пошкоджені програми частіше можна завантажити з неофіційних сайтів. Наприклад, це можуть бути ресурси без авторства, форуми і інші проекти, де будь-хто може завантажити файл. 

Вірус може завдати шкоду комп’ютеру, наприклад видалити дані з жорсткого диску, сповільнити роботу ПК і поширитись на інші пристрої.

віруси в програмах-емуляторах
Скачувати неофіційний софт небезпечно, оскільки можна заразити ноутбук вірусами

Робота комп’ютера сповільнюється

Щоб встановити емулятор, на ПК повинно бути достатньо ресурсів. Якщо пристрій не буде відповідати всім вимогам, то ви не зможете запустити софт. 

Ось мінімальні вимоги для емулятора BlueStacks:

  • Операційна система: Windows 10 (версія 1903 і вище) та Windows 11.
  • Процесор: Intel або AMD.
  • Оперативне записуючий пристрій (ОЗП): від 4 ГБ.
  • Вільне місце на диску: від 5 ГБ.

Хоча наш ноутбук і відповідає цим характеристикам, але після установки емулятора, робота пристрою сильно сповільнилась. Він почав часто зависати, а в деяких випадках допомагало тільки перезавантаження. Працювати в такому режимі незручно, витрачається додатковий час.

помилка програми
Запустити програму на «слабкий» комп’ютер не можна

 Електронну пошту можуть зламати

Для того, щоб завантажити додаток Моно, потрібно спочатку зайти в Google Play, тобто ввести там свою електронну пошту і пароль до неї. А оскільки авторизація відбувається через сторонню програму, то ваші персональні дані можуть бути передані третім особам.

Ми авторизувались в «Плей маркеті» і отримали повідомлення від системи безпеки Гугла, що в профіль зайшли із підозрілих мобільних пристроїв і потрібно змінити пароль до електронної пошти.

вхід в Google Play через емулятор
Ризиковано вводити електронну пошту і пароль від профіля «Гугл» через софт

Відповіді на запитання

Коли у Моно буде веб-версія сайту?

Поки що банк не планує розробляти версію для ПК. Користуватись додатком на одному пристрою безпечніше. Якщо ситуація зміниться в майбутньому — про це повідомлять на офіційному сайті.

Що робити коли зламався телефон?

Ви можете вставити свою Сім-картку в телефон родичів або друзів, встановити додаток і авторизуватись в ньому.

Що робити, коли загубив телефон і картку?

Терміново повідомте про це в службу підтримки банку.

Номер для звернень по Україні — 0 (800) 205-205.

Для дзвінків із-за кордону — +380 (44) 237-20-60

Микола Вачевський — фінансист, клієнт Монобанку. Всі статті автора є інформативного характеру. Ми не даємо юридичних порад і рекомендацій. Перш ніж прийняти рішення, яке може вплинути на ваш бюджет, зверніться, будь-ласка, до консультанта або адвоката з фінансових питань.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: