Як дізнатись CVV і CVC код Монобанку в додатку

замовлення

Обновлено: 26 Березня, 2024

Всі картки Моно, кредитні і дебетові, віртуальні і пластикові, складаються із терміну дії, 16-ти значного номера і захисного коду, який в залежності від платіжної системи може називатись по-різному.

Розберемось, де він знаходиться у додатку, для чого потрібен і як змінити.

Що таке CVC і CVV

Це трьохзначні коди, які розміщені на зворотній стороні пластику. CVC є на картках платіжної системи «МастерКард», а CVV — на картках «Віза». У платіжній системі «Простір» таких номерів немає, але «Монобанк» їх не випускає.

Цифра 2 означає рівень захисту. У кожної картки є два номера. Перший зберігається на чіпі і доступний тільки банківській техніці, а другий є у власника.

Код потрібно вводити, коли здійснюєте будь-які операції в інтернеті, наприклад поповнюєте електронні гаманці, брокерські рахунки, оплачуєте в онлайн-магазині або прив’язуєте пластик до маркетплейсів. Якщо ввести неправильні цифри, то транзакцію відмінять.

Коли гроші переводять вам, то захисний код і термін дії непотрібен. Достатньо повідомити відправнику номер картки.

Коди CVC2 і CVV2 не плутайте з ПІН-кодом. PIN містить 4 цифри, його потрібно вводити в банкоматах, терміналах або офлайн-магазинах, а також щоб відкрити застосунок.

Де знаходиться у додатку

Якщо у вас іменна картка, то захисний код розміщений на зворотній стороні зліва. Білі цифри добре видно на чорному фоні.

Якщо картка віртуальна, то номер можна подивитись тільки у застосунку. Для цього на головному екрані свайпніть вліво і один раз натисніть на картку. Вона повернеться на задню сторону і ви побачите цифри.

В настройках безпеки код можна змінити, є три варіанта:

  • Стандартний — він автоматично задається зразу після створення картки і відображається на ній, а також у програмі.
  • Динамічний — один раз на годину цифри будуть змінюватись. У додатку ви побачите, скільки ще залишилось хвилин. Якщо його включити, то код на пластику буде недійсний.
  • Власний — ви можете придумати свій пароль, але його треба запам’ятати, тому що у додатку він показуватись не буде. При включені, код на карті буде неправильним.
cvc2 monobank
Щоб повернути карту назад, потрібно один раз клацнути на неї

налаштування CVV2
Можна залишити стандартний код, придумати свій або зробити динамічний

Як захистити гроші

Нікому не повідомляйте CVC2 і CVV2. Захисний номер відноситься до конфіденційної інформації і його повинен знати тільки власник. Якщо вам телефонують із прихованих або невідомих номерів, представляються менеджерами і запитують особисті дані, то припиняйте розмову і блокуйте номер.

Непотрібно відправляти фотографію картки на електронну пошту або в соціальні мережі. Хакери можуть зламати месенджери і взнати секретну інформацію.

Не вводьте код на підозрілих сайтах. Не всім ресурсам можна довіряти, є шахрайські, заражені і фішингові. Їх створюють, щоб обманути людей і отримати їх особисті дані.

Уважно проаналізуйте сайт, на ньому повинен бути протокол HTTPS для шифрування даних, вік домена від 1 року і хороший дизайн без помилок. Краще купувати товари у перевірених компаній, наприклад в «Розетці», «Цитрусі» або «Фокстроті». Там можна оплачувати частинами за допомогою картки Моно.

Установіть динамічний код. Він є найнадійнішим, тому що кожну годину змінюється. Якщо стороння людина взнає дані вашої картки, то зможе оплатити нею тільки в найближчу годину. Потім код працювати не буде.  

Микола Вачевський — фінансист, клієнт Монобанку. Всі статті автора є інформативного характеру. Ми не даємо юридичних порад і рекомендацій. Перш ніж прийняти рішення, яке може вплинути на ваш бюджет, зверніться, будь-ласка, до консультанта або адвоката з фінансових питань.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: