Чому заблокували картку Монобанк і як її розблокувати

Обновлено: 17 Травня, 2024
Працівник служби підтримки повідомив, що згідно постанов НБУ — № 162 від 29.07.2022 і № 164 від 29.07.2022, будь-яке зарахування на картку може потрапити під перевірку і потрібно буде надати документи, які підтвердять походження коштів.

З відгуків на порталі «Мінфін» зрозуміло, що частіше картки блокують тим клієнтам, які займаються P2P-схемами, наприклад переводять гроші з Монобанку на біржу криптовалют «Бінанс», щоб заробити на арбітражі. Один із користувачів написав, що раніше допустив помилку і дійсно робив такі речі.

А ще закрити картку можуть тим, хто обманює інших користувачів, наприклад продає неіснуючі товари, влаштовує фейкові лотереї або пропонує швидке збагачення на фінансових пірамідах. Якщо надійде інформація про шахрайство з офіційних джерел, то банк буде діяти.

Рішення приймають до вимоги ч. 1 ст. 15 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Причину блокування вам можуть і не сказати, оскільки це банківська таємниця. 

служба турботи Моно
 Якщо ви користуєтесь Монобанком, то будьте готові надати документи, що підтвердять джерело доходу
p2p схема і її наслідки
Якщо заробляєте на арбітражі валют, то рискуєте більше

Як розблокувати картку

Потрібно завантажити довідку, яка підтвердить походження коштів. Так ви доведете банку, що ваш прибуток є законним. Перейдіть в розділ «Налаштування» виберіть пункт «Документи» і внизу — «Фінансові документи».

Моно не приймає фотографії виписок особистих кабінетів, наприклад криптовалютних бірж, брокерських компаній або платіжних систем.

Фінансовий документ повинен містити суму доходу, період, за який отримано прибуток, а також за що вам заплатили і яка компанія.

як завантажити фінансовий звіт
В налаштуваннях застосунку ви можете завантажити фінансовий звіт, щоб розблокувати картку  

Ось які є варіанти прибутку і як їх підтвердити:

Зарплата — потрібна довідка ОК-5 або ОК-7 на вибір.

Де отримати:

 • На порталі «Дія»: (меню «Послуги» — «Довідки та витяги»).
 • На сайті Пенсійного Фонду України (Приватний кабінет — Всі послуги — Запит на отримання електронних документів).

Діяльність ФОП — підійде декларація або квитанція про сплату податків №2.

Де отримати:

 • На порталі «Дія»: (меню «Послуги» — «Податки ФОП» — «Декларації» — «Архів декларацій».
 • На сайті Єдиного державного реєстру декларацій.
 • У бухгалтера.

Продаж майна — потрібен договір про продаж квартири, автомобіля, земельної ділянки або будинку.

Позика — якщо кошти вам надіслали в борг, то згодиться договір займу або документ, що підтвердить джерело доходу займодавця, наприклад зарплатна довідка ОК-7.

Спадок — достатньо довідки про оформлення спадщини на нерухомість або готівку.

Дивіденди — потрібен фінансовий звіт компанії, протокол загальних Зборів і квитанція про сплату податків.

Валютний переказ — достатньо довідки, яка підтвердить суть операції. Це може бути:

 • Договір
 • Брокерські документи
 • Інвойс
 • Акти або накладні
 • Інформація, щодо реєстрації на ресурсах (для Google Adsense).
 • Додаток до договору
 • Медичні документи
 • Виписки по закордонному рахунку
фінансові документи
Оберіть сферу своєї діяльності і підтвердіть її

Блокування за рішенням виконавчої служби

Бувають випадки, коли суд приймає рішення примусово стягнути з клієнта кошти за несплату аліментів, податків, комунальних послуг або штрафів ПДР.

Перевірити наявність боргу можна в реєстрі боржників. Потрібно ввести своє ім’я, прізвище, дату народження, а також індивідуальний податковий номер. Дальше оберіть категорію стягнення і натисніть «Шукати».

Монобанк блокує суму заборгованості після того, як отримає від виконавця розпорядження. Інші банки можуть заморозити весь рахунок.  

Згідно закону № 3048-ІХ від 11 квітня 2023 року, клієнт може звернутись до виконавця з проханням надіслати банку постанову, яка дасть можливість витрачати із заблокованих грошей 2 мінімальні зарплати — 13 400 ₴ на місяць.

Щоб продовжити користуватись послугами банку потрібно сплатити штраф. Виконавець підготує електронну постанову про зняття арешту і надішле банку. Після цього Моно розморозить кошти.

Єдиний реєстр боржників
Знайдіть штрафи в Єдиному реєстрі боржників і погасіть їх

блокування рахунку за рішенням виконавця
Якщо рахунок закрили за рішенням виконавця, то ви маєте право витрачати кожен місяць до 13 400 ₴

Відповіді на запитання

Як самому заблокувати картку?

Це може знадобитись у випадку, якщо ви втратили пластик і хочете захистити гроші. Відкрийте додаток і перейдіть в розділ налаштування (на головному екрані свайпніть вліво). В будь-який момент картку можна буде самостійно розблокувати або перевипустити.

Закрили рахунок за нетипову операцію. Що робити?

Буває, що клієнт здійснює платіж, який до цього ніколи не робив, наприклад переводить з картки велику суму грошей або оплачує в інтернет-магазині.

Банк може заблокувати операцію або рахунок в цілях безпеки. Дальше вам зателефонують і запитають: чи це дійсно ви намагались здійснити платіж, чи робите ви це по своїй волі. Після підтвердження гроші знову стануть доступні.

Чи може Монобанк розірвати договір за неявку до ТЦК?

В соціальних мережах появилась інформація про те, що військовозобов’язаним почали блокувати картки за повістку, яку вони навіть не отримували. Співзасновник Моно Олег Гороховський написав в «Телеграмі», що це фейк та ІПСО. А особи, які розповсюджують брехню будуть покарані.

неявка в ТЦК і її наслідки
Моно не блокує картки військовозобов’язаним

Микола Вачевський — фінансист, клієнт Монобанку. Всі статті автора є інформативного характеру. Ми не даємо юридичних порад і рекомендацій. Перш ніж прийняти рішення, яке може вплинути на ваш бюджет, зверніться, будь-ласка, до консультанта або адвоката з фінансових питань.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: