Як працює благодійна банка в Монобанку

Обновлено: 23 Вересня, 2024

Банка — це сервіс від Моно, за допомогою якого можна накопичувати гроші на день народження, лікування, навчання або відпустку. Вона доступна дорослим і дітям. А ще інструментом користуються волонтери для допомоги під час війни.

Розглянемо функції банки і цікаві фішки, про які не всі знають.

Тарифи та умови

Валюта₴, $ і €
Процентна ставка річнихГривня — 0.1%
Долар і євро — 0.001%
Податок на прибуток19.5%
Термін оформленняБезстроково
Мінімальна сума вкладу0.01 ₴
Максимальна кількість банок10 штук в місяць
Поповнення власними коштамиБез комісії
Поповнення кредитними коштами4% з Чорної картки
3.5% з Платинової
3% з IRON BANK
Зняття грошейБез комісії

Як відкрити банку в Моно

На головному екрані застосунку у нижньому меню перейдіть в розділ «Накопичення» — «Відкрити банку». Дальше вкажіть на що збираєте. Валюту можна обрати свайпом вліво або вправо, їх є 3 — гривня, долар і євро.

Якщо вказати суму, то поповнення буде доступне до накопичення цієї суму. Якщо суму не вказувати, то банка існуватиме безстроково, поки ви самі її не видалите.

Натискаючи «Створити банку» ви підпишете договір на відкриття електронним цифровим підписом.

Як створити банку
Для створення потрібно вибрати валюту, вказати назву і бажану суму накопичення

Як поповнити банку

1. Зі своєї картки. Натисніть на банку і в меню виберіть «Поповнити». Дальше вкажіть картку, якщо у вас їх декілька. Введіть суму від 0.01 ₴. Можна написати коментар, але це не обов’язково. Банка буде поповнена миттєво, а внизу під нею відображатиметься статистика внесків.

поповнення з Чорної картки
Для переказу коштів зі своєї картки введіть суму і підтвердіть платіж

2. За QR-кодом, посиланням або номером банки. Натисніть в меню «Поділитися банкою» і скопіюйте реквізити. Їх можна відправити користувачам в соціальні мережі «Фейсбук», «Вайбер» і «Телеграм», а також на електронну пошту. Донатер повинен сканувати QR-код або ввести номер банки, вказати суму і відправити гроші.  

Монобанк не стягує комісію за поповнення, але її можуть зняти інші банки України, наприклад Приват, Ощад або Райф.

реквізити банки
Поділіться номером, посиланням або QR-кодом з особою, яка буде її поповнювати

Автоматичне поповнення. Можна налаштувати внесення коштів за певними правилами, без вашої участі. Для цього в меню натисніть «Підключити відрахування» і виберіть картку. Дальше задайте правило, як саме відбуватиметься зарахування. Дозволено вказати декілька варіантів одночасно, так ви швидше назбираєте потрібну суму.

  • Округлення балансу власних коштів на карті до цілого числа.
  • Округлення після кожної витрати за карткою.
  • Переказ проценту від витрати.
  • Налаштування регулярних платежів для поповнення банки, наприклад раз на день або раз на місяць.
пасивне поповнення
Достатньо один раз підключити відрахування і банка буде поповнюватись самостійно

Як зняти гроші

В меню натисніть «Зняття з банки» та введіть суму. Далі виберіть на яку картку потрібно зарахувати кошти та підтвердіть операцію. У цьому випадку всю суму вивести не вийде, потрібно залишити хоча би 1 копійку. Ви зможете продовжити накопичувати кошти, банка залишиться у застосунку.

Щоб отримати всю суму клацніть в меню «Розбити банку» і виберіть картку для зарахування коштів. Після підтвердження вам виплатять гроші, але банки більше існувати не буде. Вона залишиться у архіві, можна тільки подивитись статистику поповнень та витрат. При потребі ви зможете створити нову і продовжити збір.

що означає розбити банку
Гроші доступні для вас завжди і прийдуть вони на картку миттєво

Захист через Дія.Підпис

Пригодиться, якщо шахраї вкрадуть у вас смартфон або отримають доступ до мобільного додатку. При увімкненому захисті зняти частину грошей вони не зможуть — не буде такої кнопки. А для розбиття банки або вимкнення захисту потрібно пройти верифікацію через Дію — підтвердити фотографію обличчя власника. Таким чином вивести кошти з банки зможе тільки її власник.

Спочатку потрібно завантажити державний додаток на смартфон, зареєструватися через Монобанк, активувати Дія.Підпис і придумати пароль до нього.

Дальше натисніть в меню «Налаштування» і виберіть «Увімкнути додатковий захист». Після авторизуйтесь у державному додатку і підпишіть документ через Дія.Підпис.

додатковий захист Дія.Підпис
Після увімкнення захисту від Дії, ніхто крім власника не зможе вивести кошти

7 лайфхаків банки Monobank

Ось, що можна робити.

1. Додати картинку або опис. Дозволено встановити фотографію — вибрати з галереї смартфона або зробити нову. А ще можна змінити опис, наприклад вказати що за збір і для кого. Інформацію побачать донатери під час поповнення банки за посиланням чи QR-кодом.

опис і фотографія
Можна завантажити зображення і додати опис

2. Подякувати за донат. Можна нагородити користувачів подарунком за поповнення банки. Для цього встановіть мінімальну суму внеску, вставте посилання на нагороду і напишіть текст. У якості нагороди може бути ваш ексклюзивний матеріал — лінк на відео, картинку або книгу.  

додати подяку данатерам
Дозволено надсилати донатерам подарунок за поповнення баночки

3. Додати віджет банки на екран смартфона. Не входячи в застосунок натисніть на іконку mono і потримайте декілька секунд, щоб появилось меню. Далі виберіть «Віджети» — «Додати». Авторизуйтесь у застосунку і клацніть на банку, яку потрібно добавити. На екрані буде відображатись фото і назва баночки, а також сума поповнення. Віджет можна розширити і зменшити, для цього натисніть за край і потягніть. Для видалення елемента клацніть на нього і потримайте декілька секунд, а далі в меню виберіть «Прибрати».

віджет на екран телефона
Ви можете подивитись баланс банки без авторизації в застосунку

 4. Грати секретну гру. Якщо один раз натиснути на банку і потримати декілька секунд, то появиться пес Патрон з міною і запуститься гра. В ній потрібно керувати собакою вліво, вправо, вверх і вниз щоб збирати міни — за них дають очки. Чим більше очок наберете, тим важче буде грати, оскільки пес збільшиться у розмірах і швидше буде рухатись по полі. Перешкодою в грі є змія, якщо на неї натрапите Патроном, то програєте. А ще гра завершиться, коли собака стукнеться в самого себе.

гра пес Патрон
У Монобанку є гра з псом Патроном, але немає кнопки, щоб її запустити

5. Додати віджет для стріму. Ви можете вставити банку для збору коштів на таких платформах як «Ютуб», «Твіч» або «Тік ток». Для цього скопіюйте посилання на банку і відкрийте його в браузері комп’ютера. Далі в правому нижньому куті клацніть «Віджет для стрімів». Є 4 варіанта: «Єдиний віджет», «QR-код», «Прогрес бар» і «Сповіщення». Ви можете зробити налаштування — змінити колір, стиль кутів або розмір елементів. Після скопіюйте лінк на віджет і вставте його в програму для запису відео, наприклад OBS Studio.

віджет для стріму
Можна вставити віджет банки у відео на «Ютубі» або «Тік тоці»

6. Підписатися на збори.  Український розробник Сергій Кривоблоцький створив окремий застосунок «Баночки» для iOS. Завдяки ньому можна підписуватись на банки, дивитись суму донатів, швидше вносити кошти, писати коментарі і ділитись з друзями лінком на збори. Баночки завжди будуть під рукою у донатерів.

додаток баночки
Завдяки окремому застосунку можна підписатись на улюблені банки і не загубити їх

7. Провести розіграш. Потрібно скопіювати посилання на банку і відкрити його в браузері комп’ютера. Дальше натисніть у правому нижньому куті «Провести розіграш». Скануйте QR-код для підтвердження володіння банкою. Це потрібно для того, щоб ніхто інший крім вас не зміг зробити конкурс. Доступно 3 сценарії:

  • Серед усіх поповнень — неважливо скільки грошей відправив донатер і яку кількість платежів зробив.
  • Серед кратних поповнень — призи будуть розігруватись тільки між тими користувачами, які задонатили певну суму, наприклад від 500 ₴.
  • Серед ТОПдонатерів — нагорода тільки для тих учасників, які пожертвували найбільше грошей.

Перед початком конкурсу можна увімкнути запис екрану, щоб доказати учасниками чесність проведення. Далі задайте параметри конкурсу і натисніть «Перемішати і розіграти». Ви отримаєте контактні дані переможців і зможете відправити їм призи.

розіграш для донатерів
Дозволено проводити розіграші для донатерів, а це додаткова мотивація вносити гроші

Відповіді на запитання

Чи видно хто поповнює банку?

Якщо гроші вносить клієнт Моно за посиланням, номером або QR-кодом, то ви побачите його ім’я та прізвище.

Якщо поповнити з іншого банку, наприклад Привату, Ощаду або ПУМБ будь-яким способом, то користувача видно не буде. Замість ініціалів там може писати «Термінал самообслуговування», P24, UA або буде фотографія кота.

Як додати посилання на банку Монобанк в Інстаграмі?

Для цього в меню натисніть «Поділитися банкою» — «Шаблон сторіз». Дальше свайпом вліво виберіть шаблон. На ньому може писати скільки накопичено і зібрано, яка ціль збору, ТОП-донат і швидкість км/год. А ще ви можете завантажити своє зображення з галереї або обрати особисте фото, яке у вас на аватарі. Потім натисніть «Поділитися шаблоном» — «Розповідь в Instagram».

Шаблон сторіз
Красиві шаблони баночки для Сторіз в Інстаграмі

Микола Вачевський — клієнт Монобанку з 2021 року. Всі мої матеріали написані в інформаційних цілях. Кожен відповідає сам за свої гроші. Перш ніж прийняти рішення щодо оформлення кредиту, розстрочки або нової картки, проконсультуйтесь з адвокатом у сфері фінансів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: